Стрічка називатиметься «Таразі. Прощання з пустелею»
Фільм присвячений життю Шевченка під час військової служби в Новопетровському форті

Українські кінематографісти на заході Казахстану в Манґістауській області зніматимуть фільм про Тараса Шевченка. Стрічка називатиметься «Таразі. Прощання з пустелею». Про це повідомляє artnews.in.ua.

Фільм присвячений життю Шевченка під час військової служби в Новопетровському форті (півострів Манґишлак, нині Манґістау). Основна дія розгортатиметься влітку 1857 року – в останні 3 місяці його заслання, що тривало близько 10 років на службі в царській армії.

Режисером-постановником і автором сценарію фільму став Олександр Денисенко. Він вже працював з образом Шевченка, коли писав книгу про любов Тараса і Ликери Полусмак «Сердешний рай».

«Це абсолютно вигадана історія про Шевченка. Художня вигадка на базі його творчості: картин і гравюр, які він малював, перебуваючи в 7-річному засланні. Фільм можна навіть назвати «істерном», бо письменник в ньому практично не читає віршів, а більше б’ється на шаблях, стріляє, скаче на коні», – каже Денисенко.

За словами автора картини, у перелік місць, де пройдуть зйомки, увійшли підземні мечеті Бекет-Ата, Шакпак-Ата і Султан Епе, провал Жигилґан.

Зйомки почнуться восени. Наразі підбирають локації та склад акторів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ