Сирія
Російська операція в Сирії триватиме як мінімум рік, кажуть експерти з РФ

Витрати Кремля на військову кампанію в Сирії стрімко зростають. Якщо спочатку йшлося про 1,2 млрд. дол., то тепер сума становить майже 3 млрд. «Виявилося, що Барак Обама, якого критикують на батьківщині за його стратегію боротьби з «Ісламською державою», мав рацію, коли передбачив, що кампанія Владіміра Путіна в Сирії – шлях у трясовину», вважають оглядачі BloombergBusiness Ілля Архипов і Генрі Мейєр.

«Пішов третій місяць місії, і Путін постачає в Сирію матеріально-технічні та людські ресурси такими темпами, яких не чекали законодавці, що вже насилу виконують його запити за витратами», – зазначають автори. «Операція триватиме як мінімум рік, – сказав Франц Клінцевич, заступник голови комітету з оборони Ради Федерації РФ. – Я більшого очікував від сирійської армії». Спочатку Росія планувала витратити на цю війну 1,2 млрд. доларів за весь 2016 рік, пише видання, але, за даними RUSI (Лондон), після масової відправки солдатів і техніки в середині листопада щоденні витрати підвищилися з 4 до 8 млн. доларів на день, що в перерахунку на рік становить майже 3 млрд. доларів.

«Путіну доведеться втягувати все більше й більше наземних сил, все частіше підставляючи їх під атаки, збільшуючи ймовірність затяжної місії, – вважає аналітик Йорг Форбріґ. – Один рік – це абсолютно нереалістично». «Хоча Путін все ще відкидає наземний наступ, – сказав Ігор Сутягін (RUSI), – сотні радників вже прикріплені до сирійської армії». За його даними, в Сирії зараз близько 5 тисяч російських військових. «Загроза, з якою ми боремося, – це від 45 до 50 тисяч досвідчених бойовиків, зокрема, з Чечні та Афганістану, й офіцерів сирійської армії, яких ми самі ж навчили», – визнав Андрій Климов, заступник голови комітету з міжнародних справ верхньої палати російського парламенту.

Нагадаємо, військова операція РФ в Сирії почалася 30 вересня. Відтоді щодня, навіть у вихідні дні, в російському Міністерстві оборони звітують про бойові вильоти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ