Кремль хоче скористатися послугами китайських, європейських та американських банків, щоби оминути міжнародні санкції
РФ хоче скористатися послугами китайських, європейських та американських банків, щоби оминути міжнародні санкції

Путін заманює у свої тенета гігантів із Волл-Стріт, пише німецьке видання Die Welt.

Росія планує випустити  позику з терміном погашення в 10 років і таким чином обійти санкції, які Європа та США запровадили проти РФ два роки тому. Для цього Кремль хоче скористатися послугами китайських, європейських та американських банків.

Так, санкції Заходу щодо РФ не забороняють банкам брати участь в аукціонах за позиками. Банки мають право давати Росії позики, адже в списку санкцій не сама держава, а окремі підприємства. Таким чином Путін може залучити долари в країну, а потім передати їх тим фірмам, які перебувають під санкціями.

Як запевняє німецька газета, якщо Росії вдасться розмістити позики, «для ЄС і США це було б політичним фіаско». Водночас видання наголошує, що для РФ такий крок є дуже ризикованим і зводиться до стратегії «все або нічого».

Якщо Москва за допомогою такого обхідного маневру залучить кошти, то санкції стануть фактично безглуздими і не чинитимуть жодного економічного тиску на Росію.

У Вашинґтоні до цієї ініціативи Росії ставляться дуже серйозно: уряд закликає американські банки не укладати угоди з Москвою і не надавати їй позики.

Незважаючи на всі застереження з Вашингтона, багато банків, керуючись діловими перспективами, схиляються до того, щоби підтримати позицію Росії.

Тим часом Міністерство фінансів в Москві заявило про те, що випуск позик здійснюватиметься незалежно від американських застережень. Нагадаємо, в грудні 2015 року ЄС на півроку продовжив санкції проти Росії, а США склали «чорні» списки з більш ніж трьох десятків політиків і бізнесменів, пов’язаних з війною на Сході України, анексією Криму і Віктором Януковичем.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ