Керченський міст
Путін раніше заявив, що хоче звести Керченський міст до окупованого Криму до 2018 року

Будівництво Керченського мосту в окупованому Криму призупинили через затримки оплати виконаних робіт, повідомляє російський Forbes.

Згідно з матеріалами порталу держзакупівель, компанія «Стройгазмонтаж» наближеного до Путіна мільярдера Аркадія Ротенберґа в останній раз кошти отримувала 1 грудня 2015 року. У цілому, в 2015-му компанії перерахували 48,9 мільярдів рублів, на 2016 рік заплановано ще 65,4 мільярдів рублів.

Причина затримки оплати в «особливості банківського і планованого казначейського супроводу», повідомив гендиректор компанії. Він попросив допомогти розв’язати проблему. За його словами, «на будівництві об’єкта склалася вкрай критична ситуація 2 і подальші затримки внесення змін до розпорядження уряду про будівництво Керченського мосту від 30 січня 2015 року неприпустимі.

Джерело видання також зазначило, що аванс повністю витрачено, а на будівництві не вистачає дорогого обладнання: для нормальної динаміки робіт повинно бути мінімум 30 важких гусеничних кранів (зараз їх близько десяти) і мінімум 30 гідромолотів ударною силою в 35 тонн. Зараз їх майже вдвічі менше і вони постійно ламаються через проблемні ґрунти. Купити таке обладнання, за словами джерела, непросто.

Як відомо, після анексії Криму з території РФ на півострів можна потрапити лише через Керченську переправу, яка часто припиняє роботу через погодні умови та має недостатню пропускну спроможність.

Президент РФ Владімір Путін раніше заявив, що хоче звести Керченський міст до окупованого Криму до 2018 року, залучивши фінанси інвесторів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ