Знищують книги
У Криму знищують книги

В окупованому Росією Криму знищують книги кримськотатарською та українською мовами. Про це повідомила педагог, керівник курсів кримськотатарської мови у Херсоні Весиля Ібрагімова, передає Радіо Свобода.

«Нинішня ситуація в Криму – ілюстрація того, наскільки можна вірити Путіну. У березні минулого року він сказав, що у Криму будуть три мови: російська, українська і кримськотатарська. Але зараз йде агресивне витіснення української та кримськотатарської мов: нові книги не видаються, а раніше видані, які зберігаються у бібліотеках, під різними приводами списуються і знищуються. Робиться все, щоб у Криму залишилася лише російська мова», – сказала Ібрагімова. За її словами, зараз у Херсоні відчувається дефіцит навчальної та методичної літератури з кримськотатарської мови.

«Література в основному привозиться з Криму. Її, на жаль, мало. І я сподіваюся, що вдасться вивезти на материк якомога більше книг, оскільки у Криму зараз немає систематичного вивчення кримськотатарської мови», – зазначила Ібрагімова.

Нагадаємо, окупанти викорінюють українську мову з кримських шкіл. Так на території півострова існують тенденції, що стають загрозою повної ліквідації навчальних закладів з українською мовою навчання і обмеження права дітей, які проживають у Криму, вивчати державну мову.

Як відомо, 16 березня 2014 року в Криму відбувся неконституційний і не визнаний світом «референдум про самовизначення» Криму. За твердженням самопроголошеної кримської влади, 96,77% тих, що взяли участь у голосуванні, висловилися за приєднання Криму до Росії. 21 березня 2014 року президент Росії Володимир Путін підписав закон про «приєднання Криму і Севастополя до Росії на правах суб’єктів федерації».

Інформаційний Акцент

  • крымчанин

    Уважаемые, а чего Вы хотите? Вы думали, что в тихаря уведете Крым (у алкаша Ельцина ) и будете насильственно украинизировать Крым, а вот не прошло. Ни кому не нужен украинский язык в Крыму, невостребован он у нас. Если хотите, то можем этот хлам Вам выслать почтой. А ну да Вам же некогда, скакать же нужно.