російський паспорт
Окупанти Криму вилучають «помилково» видані російські паспорти та позбавлять громадянства

«Влада» Криму вилучає раніше видані російські паспорти у людей з тимчасовою реєстрацією на півострові. Найчастіше з проблемою стикаються студенти, які мешкають у гуртожитках і звертаються до ФМС для заміни паспорта після досягнення двадцятиріччя, передає КоммерсантЪ.

Чиновники забирають у них документ, пояснюючи, що оскільки у його власника немає постійної реєстрації, то отриманий він незаконно. Студенти у підсумку стикаються із загрозою відрахування. У свою чергу, в ФМС Криму заявили, що рік тому громадянство їм було надано помилково. В 2014 році, під час проведення так званого референдуму про «приєднання» Криму, факт постійного проживання на півострові підтверджували будь-якими офіційними документами на зразок трудового договору або довідки з місця проживання. Тоді, як зазначає видання, жителі Криму, які не мали прописки на момент «референдуму», спокійно отримували російські паспорти. Тепер вони зіткнулися з тим, що у них забирають паспорти і анулюють отримане раніше громадянство. Але опротестувати в суді вилучення паспортів практично неможливо: співробітники ФМС, як правило, видають акти вилучення на підставі нібито вкраденого бланка.

У прес-службі кримського УФМС повідомили, що «тимчасова реєстрація студентів з України у гуртожитках кримських вишів була дана їм на час навчання і не була підставою для отримання громадянства РФ». У ФМС заявили, що в умовах величезного потоку громадян під час масового отримання російських паспортів у 2014 році у відомства не було можливості встановити, хто постійно живе в Криму, а хто ні, і тепер служба приступила до вилучення паспортів, виданих нібито помилково. Наразі вилучено 22 паспорти у студентів, які проживають у гуртожитках.

Раніше повідомлялось, що жителі Криму з 1 січня 2016 року повинні будуть повідомляти територіальні органи Федеральної міграційної служби інформацію про наявність у них другого громадянства.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ