Коефіцієнт податку на автівки пропонують встановити з прив’язкою до обсягу двигуна і року випуску

Уряд Киргизстану пропонує запровадити податок на розкіш для власників маєтків та елітних автомобілів. Проект відповідного закону представило Міністерство економіки країни.

«З метою подальшого вдосконалення фіскальної політики, реалізації концепції фіскальної політики Киргизької Республіки на 2015–2020 роки передбачається реалізація низки заходів, зокрема, впровадження елементів оподаткування предметів розкоші за допомогою перегляду ставок на окремі види майна (рухоме й нерухоме)», – повідомили у відомстві.

У міністерстві підкреслили, що метою цього законопроекту «є розв’язання проблеми соціальної нерівності, що передбачає встановлення підвищених ставок оподаткування для більш заможних у фінансовому плані громадян республіки».

Законопроект передбачає підвищення ставок податку на окремі види майна – житлові будинки і квартири, а також автотранспорт.

«Згідно з внесеним громадськістю пропозицій, заплановано, що платити більше мають власники просторих особняків та елітних автомобілів», – пояснили в Мінекономіки.

Ставки податків на елітні квартири й особняки пропонується підвищити залежно від площі об’єкта нерухомості. Житлове майно площею понад 200 квадратних метрів пропонується оподатковувати за ставкою 0,5%, а площу об’єктів понад 300 квадратних метрів – за ставкою 0,8%, замість 0,35%.

Коригувальний коефіцієнт на автомобілі пропонується встановити з прив’язкою до обсягу двигуна з урахуванням року випуску.

Законопроект розмістили на офіційному сайті уряду для громадського обговорення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ