Комар
Переносники хвороби

Житель Піднебесної, який першим в країні захворів на лихоманку Зіка, одужав і вже виписався з лікарні, передає агентство Синьхуа.

Зазначимо, 34-річний житель провінції Цзянсі був у Венесуелі, де 28 січня в нього з’явилися симптоми: підвищена температура, головний біль і запаморочення, 5 лютого він повернувся на батьківщину і його помістили на карантин.

Вірус Зіка, був уперше виявлений ще в 1940-х роках в Африці у мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії. Після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останнім часом швидко поширюється в Центральній і Південній Америці.

Нагадаємо, ВООЗ рекомендує жінкам, які планують подорож у ці країни, проконсультуватися з лікарем перед поїздкою і після неї. Представники влади Колумбії, Еквадору, Сальвадору і Ямайки закликали жінок не вагітніти, поки не вдасться отримати додаткову інформацію щодо цього вірусу.

У Бразилії й Колумбії з листопада минулого року виявлено 3,9 тисячі випадків мікроцефалії у немовлят і 49 випадків смерті немовлят, які мали вроджені вади. У 5 випадках підтверджено наявність вірусу Зіка.

За прогнозами ВООЗ, у цьому регіоні протягом наступного року на хворобу Зіка може захворіти від 3 до 4 мільйонів осіб.

Читайте: Епідеміологи заспокоюють: вірус Зіка омине Україну

БЕЗ КОМЕНТАРІВ