2

У ніч на 25 вересня невідомі «декомунізовували» 12 меморіальних дощок у столиці. Про це повідомляє прес-служба громадської ініціативи «Київські месники».

«Закон про декомунізацію саботують та виконують абсолютно вибірково», – заявили у прес-службі організації та підкреслили, що з 21 травня 2016 року будь-який громадянин України має повне право «декомунізувати своє рідне місто від символів тоталітарних режимів».

Організація наводить список ліквідованих комуністичних символів:

  1. Київському підпільному міському КП(б) України (вул. Гоголівська, 39)

Дошка присвячена міському комітету Компартії України.

  1. Щусєву Олексію, архітектору Лєнінського мавзолея (вул. Щусєва, 30/6) Напис на дошці пропагує більшовизм і підлягає декомунізації.
  2. Кайсарову Паїсію Сергійовичу (вул. Кайсарова, 1).

Дошка встановлена на честь генерала Російської армії, який не мав жодного відношення до України.  Встановлена 2012 року за ініціативи російських імперських організацій.

  1. Шутову Степану Федоровичу (вул. Машинобудівна, 42).

Добровільно вступив до лав Червоної гвардії та партизанських загонів 1917 року. Учасник боїв з Армією УНР у 1920 р. під час спільної наступальної операції Війська польського та Армії УНР на Київ.

  1. Школа партизанського руху (вул. Івана Крамського, 10).

Український штаб партизанського руху – орган керівництва радянськими партизанськими формуваннями, начальником якого був заст. наркома внутрішніх справ УРСР чекіст Тимофій Строкач. Він безпосередньо керував диверсіями та репресіями проти українського населення та націоналістичного руху опору.

Ще сім меморіальних символів були обмальовані: пам’ятник Карбишеву Дмитру Михайловичу (вул. Копилівська, 36); Ватутіну Миколі Федоровичу (пр. Генерала Ватутіна, 14а);  пам’ятник Миколі Островському (Повітрофлотський проспект, 35); Шутову Степану Федоровичу (вул. Полковника Шутова, 1); Кроніку Олександру Львовичу (вул. Хрещатик, 15); Ковпаку Сидору (вул. Липська, 12/5) та Командний пункт 167-ї дивізії (вул. Вадима Гетьмана, 2).

1

3

doshka-kovpaku

doshka-kroniku

doshka-vatutinu

Активісти висловили сподівання, що їхні дії привернуть увагу влади до невиконання закону і символи тоталітаризму нарешті демонтують.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше активісти ініціативи «Київські месники» вже знищили вісім меморіальних дощок, які підпадають під дію закону про декомунізацію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ