Арку Дружби народів встановили на території Хрещатого парку на честь «об'єднання України з Росією»
Арку Дружби народів встановили на території Хрещатого парку на честь «об’єднання України з Росією»

На схилах Дніпра може з’явитися монумент воїнам АТО. Для того, щоби звільнити для нього місце, у столиці можуть знести Арку дружби народів, яку в народі арку називають «Дуга», «Бублик» або«Пам’ятник велосипедисту».

Як повідомляє УНІАН із посиланням на міністра культури Євгена Нищука, тема встановлення пам’ятника загиблим героям зараз перебуває у стадії обговорення.

«Обговорюється зараз на місці арки Дружби народів… За будь-яких обставин її (арку Дружби народів, – ред.) мають знести. Уже зараз обговорюється це», – пояснив Нищук.

Нагадаємо, подібна ідея виникла ще у січні 2015 року. Тоді киянин, інвалід 2 групи, висловив пропозицію знести арку Дружби народів. У свою чергу, постійна комісія Київради з питань культури та туризму вирішила винести це питання на громадське обговорення.

Довідка: Арка Дружби народів – скульптурна композиція в Києві на території Хрещатого парку на честь «об’єднання України з Росією». Цим терміном називали угоду, ухвалену на Переяславській Раді у 1654 році.

Композиція з’явилася 1982-го року під час підготовки до святкування 1500-ліття Києва. Створення монумента прив’язувалося до ювілею утворення СРСР, проголошеного 30 грудня 1922 року. Проте чекати зими не стали й відкрили меморіал напередодні 65-ї річниці Жовтневого перевороту 1917 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ