voly-n
Стрічка присвячена українсько-польському протистоянню в 1943 році на Волині

Показ фільму Войцеха Смажовського «Волинь», який мав відбутися 18 жовтня в Києві, скасували. Про це заявила директор Польського інституту Ева Фіґель, пише GazetaWyborcza.

За її словами, на таке рішення вплинула позиція українського МЗС. У листі до Посольства Польщі в Україні МЗС «наполегливо рекомендувало» скасувати презентацію картини «Волинь».

«За спільною згодою з польською стороною, ухвалено рішення перенести показ фільму «Волинь» на більш сприятливий час», – зазначила вона.

«Таке трапилося вперше. Я здивована тим, що фільм викликав такі емоції, тим паче, що українська сторона позбавлена можливості знайомства з ним»,– підкреслила Фіґель.

На скільки відтерміновують показ стрічки в Україні, у відомстві не уточнюють.

Показ картини про українсько-польські протистояння у 1943 році на Волині мав відбутися у столичному кінотеатрі «Київ» за участі режисера Войцеха Смажовського. Після перегляду була запланована дискусія.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, польський Сейм підтримав постанову, згідно з якою Волинську трагедію 1943-45 років визнали «геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої». Документ ухвалили майже одностайно, утрималися лише десятеро народних обранців, 18 – не голосували. 11 липня визначено як День пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА.

Читайте: Українські націоналісти засудили визнання Волинської трагедії «геноцидом поляків»

Варто зазначити, що в Україні та Польщі різне ставлення до трагічних подій на Волині та Східній Галичині 1943-1944 років. Польські історики покладають відповідальність за вбивства цивільного населення лише на ОУН і УПА, а більшість українських істориків переконані у відповідальності за ці злочини обох сторін. У Польщі переконують, що в результаті етнічних чисток загинули понад 100 тис. поляків і 5-10 тис. українців. Натомість, в Україні називають цифри в кілька десятків тисяч убитих поляків та понад 10 тис. українців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ