Участь у відкритті монумента взяв лідер «Свободи» Олег Тягнибок

На Троєщині з’явився перший у Києві пам’ятник солдатові-добровольцю. Про це повідомляє прес-служба партії «Свобода». Скульптуру встановили перед будинком 42-б на проспекті Маяковського.

Участь у події взяли ветерани російсько-української війни, родини загиблих героїв-добровольців, місцеві мешканці, депутати Київради та представники міської адміністрації, народні депутати та лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

pam_a43b4«Для нас усіх є великою честю бути присутніми на цій події, де ми вшановуємо тих, хто нас із вами захистив і захищає. Це обов’язок перед їхніми матерями, батьками, сестрами, перед їхніми дітками. Це обов’язок перед усією Україною. Адже ми живемо у страшний час, коли московський агресор намагається знищити нашу державу», – зазначив лідер націоналістів.

Як відомо, на початку АТО значна кількість бійців на сході України воювала у складі добровольчих формувань. Пізніше переважна більшість з них приєдналась до армії або структур МВС. Як заявляли у Міноборони, станом на кінець травня цього року з початку проведення антитерористичної операції статус учасника бойових дій отримали понад 145,5 тисяч українських військовослужбовців і працівників Збройних сил України. У березні стало відомо, що статус учасника бойових дій отримали 126 тисяч військових.

У вересні 2015 року Кабмін поширив дію статусу на членів родин військовослужбовців, добровольців і волонтерів, які загинули за час АТО.

6 липня 2016 року уряд вирішив розробити процедуру надання статусу учасників АТО добровольцям, які загинули або отримали поранення під час боїв на сході України, але не входили до складу офіційних військових формувань.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ