Посольство Королівства Нідерланди у Києві планує провести якнайшвидше експертизу щодо автентичності картини
Посольство Королівства Нідерланди у Києві планує провести якнайшвидше експертизу щодо автентичності картини

Картину Ісаака Оватера 1784 року під назвою Nieuwstraat in Hoorn невідомий приніс до посольства Королівства Нідерланди у Києві. Витвір мистецтва, імовірно, є одним із викрадених з музею голландського містечка Горн. Про це повідомляє Громадське.

«З великою вірогідністю, вона є однією з тих робіт, які були викрадені з музею Західної Фрісляндії голландського містечка Горн у ніч на 10 січня 2005 року», – йдеться у повідомленні.

Посилаючись на свої джерела, «Громадське» додає, що чоловік отримав цю картину у подарунок декілька років тому і весь цей час вона перебувала у нього вдома. Два тижні тому він приніс картину до мистецтвознавця, щоб отримати фахову консультацію щодо авторства, вартості та художньої цінності твору.

Саме під час такої консультації мистецтвознавець з’ясувала і повідомила власнику, що картина належить до викраденої десять років тому колекції, після чого той вирішив повернути її власникам.

Наразі картина перебуває у дуже поганому стані та потребує реставрації.

Посольство Королівства Нідерланди у Києві планує провести якнайшвидше  експертизу щодо автентичності картини. Наразі працівники дипломатичної структури готують відповідні звернення до українських та голландських правоохоронних органів.

Якщо експертиза підтвердить те, що картина справді належить до викраденої колекції з міста Горн, то цей витвір мистецтва вже буде п’ятим, знайденим в Україні.

Як повідомляв Інформаційний Акценткартини, які були вкрадені в 2005 році з Музею Західної Фрісландії в місті Хорн (Нідерланди), за словами керівництва музею, знайшли на території України.

Читайте:  Викрадені з голландського музею картини тримали в квартирі президента ФК «Сталь»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ