Латвія
Спеціальна комісія в Латвії проаналізувала вплив окупації СРСР на культуру, релігію та природу

Латвія вирішила підрахувати збитки, які завдала країні радянська окупація. З’ясувалось, що латвійська економіка постраждала на суму 185 млрд. євро. Про це заявила представник спеціально створеної для підрахунку цих цифр комісії Рута Паздере, інформує Delfi.

«Крім того, демографічні збитки дорівнюють кільком десяткам мільярдів, приблизно стільки ж – завдані  збитки довкіллю», – йдеться в повідомленні.

Комісія розробила стратегічний план, який містить 40 напрямків діяльності, розділених на кілька великих блоків. Це збитки, завдані в роки окупації економіці Латвії, демографічні втрати – підрахунок кількості людей, які були депортовані в РФ або виїхали на Захід. Також узагальнили вплив окупації на культуру, релігію та природу Латвії, та підрахували втрати, яких Латвії заподіяли радянські військові бази.

Додамо, що комісія, яка займається обрахунком збитків, завданих Латвії окупаційним режимом СРСР, була створена 11 років тому. У 2009 році комісію позбавили фінансування, і вона припинила роботу до 2014 року.

Читайте: Росію огороджують колючим дротом: Латвія будує стіну на кордоні з РФ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ