У Латвії заборонять георгіївські стрічки
У Латвії заборонять георгіївські стрічки

У Латвії штрафуватимуть тих, хто носить так звану георгіївську стрічку під час публічних заходів, а також чіпляє її до автомобіля. Це запропонував Депутат Сейму Вейко Сполітіс, передає Українська правда.

Штраф передбачений за використання інших символів тоталітарних режимів, засуджених Конституцією Латвії. Сполітіс закликає законодавчо встановити грошовий штраф у розмірі 350 євро за демонстрацію прапорів колишнього СРСР і колишніх радянських республік, окрім Білорусі, прапорів нацистської Німеччини, гербів або символіки, в тому числі націонал-соціалістичну свастику, знаки «Schutzstaffel», серп і молот, а також демонстрацію георгіївських стрічок на зборах, ходах і пікетах, у місцях проведення публічних розважальних і святкових заходів.

За ці ж дії, вчинені повторно протягом року після адміністративного покарання, політик закликає встановити штраф у розмірі від 350 до 700 євро, або застосувати адміністративний арешт на 15 діб.

Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (№ 2558).

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ