У лондонському аеропорту Хітроу активісти прикували себе до злітно-посадкової смуги
У лондонському аеропорту Хітроу активісти прикували себе до злітно-посадкової смуги

У найбільшому аеропорту Британії та Європи Гітроу відбувається акція протесту проти будівництва третьої злітно-посадкової смуги (ЗПС). Дюжина активістів потрапили на територію аеропорту й прикували себе до огорож на північній ЗПС. Керівництво аеропорту змушене було скасувати деякі рейси, повідомляє ТАСС. Деяких людей поліції вдалося затримати.

Десятки рейсів відправляються із затримками. Також Гітроу скасував 13 рейсів, зокрема в Дублін, Амстердам, Женеву і Белфаст. Прес-секретар аеропорту підтвердив, що скасування пов’язані в основному з акцією протесту екологічних активістів: уранці вони перерізали металеву сітку огорожі, яка розташована по периметру аеропорту, і пробралися на злітно-посадкову смугу, де лягли на землю і прикували себе велосипедними замками до огорож. Поліція спочатку намагалася вмовити протестувальників залишити територію аеропорту, після чого почали розрізати замки. У підсумку, за даними поліції, шестеро активістів були затримані за порушення «Закону про авіацію».

Під час акції активісти скандували гасла, що виражають протест проти розширення Хітроу. Один з активістів чомусь був одягнений в костюм білого ведмедя.

Нагадаємо, що аеропорт в липні отримав дозвіл на будівництво ще однієї злітно-посадкової смуги, що викликало обурення у деяких жителів британської столиці і захисників природи. Наразі дві злітно-посадкові смуги Гітроу завантажені на 98%, що не дає можливості збільшити число рейсів у віддалені країни, зокрема, в Китай та Індію.

Гітроу розташований у густонаселених західних передмістях Лондона. Розширення потоку літаків може створити незручності для населення. До речі, раніше мер Лондона заявив про намір знести аеропорт та побудувати там 100 тисяч житлових будинків.

Читайте: У Лондоні транспортний колапс – метрополітенівці влаштували найбільший страйк за останні 13 років

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ