A money changer counts U.S. dollar bills at a currency exchange office in central Istanbul April 15, 2015. REUTERS/Murad Sezer
Скасування збору в 2% заклали в оновлений меморандум співпраці України та МВФ

Міністерство фінансів планує в листопаді скасувати збір у 2% на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти фізичними особами. Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк, передають Українські новини.

«Коли ми працювали над меморандумом МВФ, ми заклали цю норму (про скасування збору – ред.). Ми це проговорили і з НБУ, і домовилися з МВФ включити цей пункт в меморандум. Ми це підтримали і в листопаді плануємо запровадити», – сказав він.

При цьому міністр пояснив, чому скасування збору не заклали ані в проект держбюджету на 2017 рік, ані в проект змін до Податкового кодексу.

«Зараз це не передбачено, тому що ми ухвалюємо бюджет на чинній базі», – прокоментував Данилюк.

Як відомо, з 2015 року Верховна Рада підвищила збір до Пенсійного фонду з 0,5% до 2% з валютообмінних операцій.

НБУ неодноразово заявляв, що збір необхідно скасувати і раніше заявив, що скасування збору закладене в оновлений меморандум співпраці України та МВФ.

Однак після появи тексту проекту держбюджету на 2017 року стало відомо, що збір не скасують, і 2017 року уряд очікує надходження до держбюджету на суму в 260,6 млн. гривень від операцій з купівлі інвалюти в готівковій формі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ