Лазаренко
Екс-прем’єр каже, що він «бідний та безробітний» та живе лише на зарплату дружини

Литовські журналісти виявили в базі даних Міжнародного проекту журналістських розслідувань корупції та організованої злочинності документи про рахунок Павла Лазаренка на 30 мільйонів доларів, передає передає Радіо Свобода.

За даними розслідування, йдеться про частину з близько 200-250 мільйонів доларів, які пов’язують із Лазаренком і які були заморожені в декількох країнах за ініціативи влади США ще 2004 року.

Ці кошти заморожені на рахунку місцевого відділення шведського банку SEB. Литовські суди кожні кілька місяців продовжують їх заморожувати протягом останніх 17 років. Банк відмовився коментувати ці дані.

Раніше рахунок з 30 мільйонами доларів в литовському банку Hermis належав банку Лазаренка European Federal Credit Bank, який наразі ліквідовано. У 2000 році литовське відділення банку SEB купило фінустанову разом із цим рахунком.

Як відомо, Павло Лазаренко втік з України 1999 року. 2004-го був засуджений у США за звинуваченням у відмиванні грошей. Після виходу з в’язниці в листопаді 2012 року він перебував у центрі ув’язнення Імміграційної та митної поліції США, яка відмовляється сказати, коли випустила його на свободу.

Справа колишнього прем’єра налічує величезну кількість томів. Є ризик, що її розслідування затягнеться на роки. До суду вона може дійти не раніше 2018 року.

Нині він заявляє, що «бідний та безробітний». У судових документах йдеться, що він заборгував колишньому адвокату 100 тисяч доларів і живе виключно на зарплату дружини. Однак, як вважає прокурор у справі Лазаренка Марта Борщ, у нього досить багато прихованих коштів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ