WelshCarrierBag
На заміну поліетиленовим пакетам запропонують кілька альтернативних рішень – з тканини чи паперу

Поліетиленові пакети потрапили під заборону в Марокко. Відтепер в країні офіційно не дозволяється їхній імпорт, виробництво, продаж і поширення. Про це повідомляє «Радіо 24».

Міністр промисловості Марокко заявив, що на заміну поліетиленовим пакетам запропонують кілька альтернативних рішень – з тканини чи паперу.

За даними Міністерства промисловості Марокко, 34 мільйони жителів цієї країни використовують три мільярди поліетиленових пакетів щорічно. Країна заборонила чорні поліетиленові пакети ще в 2009 році, проте успіх був лише частковим через те, що влада мала проблеми з «нелегальним виробництвом».

Президент Марокканської асоціації пропагандистської групи Mawarid повідомив, що уряд намагатиметься забезпечити дотримання заборони. Зокрема, вкладатиме гроші в освітні й телевізійні рекламні ролики. Однак, найімовірніше, буде потрібно 4 чи 5 років, щоби повністю втілити в життя цей закон.

Варто зазначити, що Марокко розглядається як «зелена» країна через її акцентування на екологічно чистій енергії (тут створено масивну сонячну електростанцію і планують скоротити субсидії на викопне паливо). Водночас інші галузі країни не настільки «зелені». Зокрема, це стосується відходів. Всесвітній банк заявив, що Марокко має всього лише 10% «екологічно і соціально прийнятних» відходів.

Нагадаємо, у Франції також заборонили використання в універмагах та супермаркетах одноразових поліетиленових пакетів. Міністерство екології Франції видало відповідну постанову, яка набула чинності з 1 січня 2016 року, та є реакцією на вимогу Європейської комісії.

До слова, європейці використовують до 99 млрд поліетиленових пакетів на рік. У 2010 році кожен громадянин ЄС використовував 198 поліетиленових пакетів, 90% з яких були малими пакетами з тонкого пластика, які не використовуються повторно і швидше потрапляють у навколишнє середовище.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ