Ëþäè íåñóò öâåòû ê ìåñòó ãèáåëè ïîëèöåéñêèõ è ê óïðàâëåíèþ ïàòðóëüíîé ïîëèöèè â Äíåïðå, 26 ñåíòÿáðÿ 2016 ã. Â Äíåïðå 26 ñåíòÿáðÿ îáúÿâëåíî äíåì
26 вересня в Дніпрі прощалися з двома правоохоронцями – Артемом Кутушевим і Ольгою Макаренко

В Інтернеті опублікували кадри відеозапису з нагрудної камери поліцейського, якого вбили в Дніпрі, передає видання Dnepr.

Судячи зі скриншотів відео, вбивця підійшов до машини патрульних зі зброєю, тоді як поліцейський Артем Кутушев перевіряв дані зупиненого водія.

123У свою чергу, директор департаменту поліції особливого призначення Анатолій Крайнов  вважає, що поліцейські відкрили стрілянину у відповідь законно.

«Є певний порядок дії роботи поліцейських. Тут людина натренована, вона їх сама вивела на ті точки, які для неї були прийнятні, для того, щоби застосовувати зброю. Вона сама виводить людей на певні позиції та ставить їх так, щоб йому було зручно застосовувати зброю. На даний момент дії поліцейських були, в принципі, правильними. На жаль, люди поплатилися найдорожчим – своїм життям», – повідомив Крайнов.

Тим часом очільник МВС Арсен Аваков планує ініціювати законодавче закріплення презумпції правоти працівників поліції. Про це він написав на сторінці у Facebook.

«Імператив презумпції правоти поліцейського – повинен стати соціальною нормою! Спочатку підкоряйся поліцейському – потім оскаржуй. Це обмеження громадянських свобод? Ні! Це правило безпеки – через процедуру порядку лише на дуже короткий час відстрочує права громадянина на апеляцію дій поліцейського», – написав Аваков.

Він погодився, що презумпція дасть високу відповідальність та права для представників поліції, однак вони матимуть більше довіри від суспільства.

Нагадаємо, вранці 25 вересня у Дніпрі зловмисник застрелив патрульного поліцейського, який зупинив його авто через порушення правил дорожнього руху, та поранив його напарницю. Згодом поранена патрульна померла під час операції.

Радник глави МВС Антон Геращенко повідомив, що підозрюваний у вбивстві – екс-боєць роти спецпризначення МВС «Торнадо» Олександр Пугачов.

26 вересня оголошено в Дніпрі днем жалоби. Цього дня у місті прощалися з двома правоохоронцями – Артемом Кутушевим і Ольгою Макаренко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ