Лілія Гриневич розповіла, які студенти отримуватимуть стипендії
Лілія Гриневич розповіла, які студенти отримуватимуть стипендії

29 листопада прес-служба Міністерства освіти України повідомила, що 2017 року стипендію отримуватимуть не всі студенти з усередненою четвіркою, а лише ті, які посядуть у рейтингу вишів найвищі місця.

Відповідно до нововведень, стипендії отримуватимуть 50% студентів, мінімальна стипендія збільшиться на 34,4%, а підвищена – на 72,9%. Про ці плани представники міністерства повідомили під час Міжвідомчої наради щодо проекту Постанови Кабінету міністрів України Про внесення змін до стипендійного забезпечення.

На 90% місце у рейтингу вишів визначатиме навчальна успішність, а на 10% – критерії, що визначить сам ВНЗ за обов’язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету.

«Нині у проекті бюджету закладено 2,978 мільярда гривень на соціальні стипендії та 2 мільярди гривень на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо перекинути 1,7 мільярда гривень із соціальних стипендій на академічні, що дозволить не лише повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії, а й забезпечити виплату збільшених  стипендій майже для половини студентів», – запевнила міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, після цього з 50% студентів, які отримуватимуть стипендії, планується, що 43% − отримуватимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальні стипендії отримуватимуть 7% студентів.

Наприклад, для ВНЗ III-IV рівня акредитації мінімальна стипендія становитиме 1100 гривень, що на 33,4% більше, ніж минулого року. Найкращі студенти отримуватимуть стипендію на 72,9% більше ніж зараз – 1600 гривень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ