Абітурієнти
Абітурієнти

Цього року кожен абітурієнт матиме лише одну пропозицію навчатися за державним замовленням; якщо він відмовиться, то зможе претендувати на контрактне місце. Про це 10 липня повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт. З його слів, цього року буде працювати «принцип пріоритетності», повідомляє прес-служба Міносвіти, передає канал 24.

Абітурієнти можуть подавати максимум 15 заяв: це 5 вишів по три спеціальності на кожен. Коли вони будуть подавати свої заяви, то вказуватимуть пріоритети в університетах і спеціальності, де б хотіли навчатися. І потім єдина електронна програма визначить того чи іншого абітурієнта, його місце згідно з його пріоритетами.

Це буде єдина пропозиція навчатися цьому абітурієнту на державному замовленні. Якщо абітурієнт не погодиться із цією пропозицією, далі він уже може претендувати тільки на контрактне місце, – зазначив Квіт.

Сергій Квіт також повідомив, що цьогоріч додалася пільгова категорія абітурієнтів – діти загиблих учасників АТО, а демобілізовані військовослужбовці, які були на війні, і тому не могли складати тести ЗНО, будуть зараховуватися за результатами іспитів.

Нагадаємо, напередодні в Україні стартувала вступна кампанія. Українські виші прийматимуть заяви від абітурієнтів до 24 липня, а для тих, хто не складає вступні іспити, такий термін – 31 липня. Творчі конкурси (журналістика, мистецькі спеціальності тощо) проводяться у кілька сесій з 21 по 31 липня. Співбесіди та вступні іспити проводяться з 25 по 31 липня.

Читайте: ЗНО повністю об’єднають із держатестацією вже наступного року

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ