школа
Квіт планує повернути 12-річну освіту в школах

Міністерство освіти й науки ініціює перехід до 12-річної освіти в школах. Про це 27 травня під час презентації законопроектів «Про освіту» і «Про професійну освіту» заявив міністр освіти і науки Сергій Квіт, передають Українські новини.

За його словами, це рішення було ухвалене для того, щоби гармонізувати вітчизняну систему освіти зі світовими стандартами. Водночас міністр зазначив, що наразі тривають обговорення, як саме ця норма вводитиметься.

Крім того, Квіт наголосив, що основні рівні освіти залишаться незмінними: дошкільна, загальна середня, професійна і вища освіта. Загальну середню освіту пропонується розділити на початкову (5 років), базову (4 роки) і старшу профільну школу (3 роки). Квіт зазначив, що одним із принципів дошкільної і початкової освіти буде можливість отримувати її якнайближче до місця проживання. Водночас старша профільна школа вимагатиме достатньої кількості учнів і вчителів, тому в сільській місцевості такі установи будуть спільними для декількох населених пунктів.

Нагадаємо, у лютому 2015 року голова Комітету ВР з питань науки й освіти Лілія Гриневич повідомила, що у травні планується внесення на розгляд Верховної Ради України проекту закону про освіту, де передбачатиметься 12-річне навчання в школі. У відповідь Квіт запевнив, що «з наступного навчального року у нас 12 навчальних років не буде». «Жуйка, яка час від часу виникає про 12-річну школу, – це не питання сьогоднішнього дня», – зазначив міністр.

До слова, 12-річне навчання вже запроваджувалося в Україні в 2002 році за часів міністра освіти і науки Василя Кременя. У липні 2010 року, коли міністром став Дмитро Табачник, парламент повернув 11-річну середню освіту. Нинішній глава Міносвіти заявляв, що Табачник «жахливо вульгаризував» тему 12-річного навчання.

У жовтні 2014 року міністерство освіти й науки презентувало проект Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 років. Документ буде схвалено після процедури громадського обговорення.

Інформаційний Акцент

 

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ