Культурний центр України у Москві 2
Діяльність центру здійснюється на основі міжурядової угоди між Україною і РФ, підписаної 1998 року

Росія заблокувала роботу Культурного центру України у Москві. Водночас, аналогічні центри РФ продовжують діяти у Києві та Львові. Про це повідомив керівник товариства «Провісник» Тарас Дудко, передає УНІАН.

За його словами, українська громадськість у російській столиці стурбована ситуацією, що склалася навколо Культурного центру України. Він нагадав, що за останні роки у РФ ліквідували Об’єднання українців Росії, Федеральну українську національно-культурну автономію українців Росії, тривають гоніння проти Бібліотеки української літератури у Москві.

«Уже пройшло майже 5 місяців, як Росія заблокувала роботу Культурного центру. Російська влада не реєструє нового директора Центру, призначеного державою Україна на цю посаду. Співробітники другий місяць не отримують заробітної плати», – сказав Дудко.

«Українська діаспора переконана – це саботаж з боку російської влади, тоді як у Києві та Львові російські центри продовжують працювати». Дудко пояснив, що діяльність Центру здійснюється на основі міжурядової угоди між Україною і РФ, підписаної у 1998 році. Згідно з цим документом, Центри реєструються як юридичні особи, відповідно до законодавства країни перебування.

Він повідомив, що Культурний центр багато років здійснював свою діяльність як некомерційна організація, проте влада РФ, посилаючись на зміни внутрішнього законодавства щодо таких організацій, відмовляються внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб зміни до відомостей про нового директора.

«Склалася ситуація, коли у нового директора Центру відсутнє право підпису, як в банку, так і в будь-яких інших установах, що, у свою чергу, не дозволяє проводити фінансово-господарську діяльність, виплату зарплати, оплату комунальних платежів».

На посаду Культурного центру у Москві 3 березня 2016 року Державне управління справами Президента України призначило Володимира Іонова.

Як відомо, російські органи влади проводять кампанію зі знищення об’єктів культури, пов’язаних з Україною. 28 жовтня 2015 року в Бібліотеці української літератури у Москві пройшов обшук, поліція підкинула націоналістичну літературу. Також обшук пройшов удома у директора бібліотеки Наталії Шаріної.

30 жовтня 205 року Шаріну взяли під домашній арешт. Слідчі заявили, що вона нібито розповсюджувала серед відвідувачів бібліотеки «екстремістську літературу».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ