В Крим не пускають ОБСЄ

Влада РФ не допускає спостерігачів ОБСЄ на територію Криму, оскільки не може змиритися, що міжнародні організації не визнають анексії півострова. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, передає Укрінформ.

«Згідно з рішенням ОБСЄ, Спеціальна моніторингова місія має мандат на всю територію України, в тому числі, на Автономну Республіку Крим. Усі перспективи, на жаль, в руках у окупанта, яким є Російська Федерація», – зазначив заступник глави МЗС.

Він підкреслив, що станом на сьогодні з представників міжнародних організацій, яким вдалося відвідати окупований Крим, є лише комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс.

«Проблема в тому, що для Москви є неприйнятною позиція і ОБСЄ, і ООН, і Ради Європи, які не визнавали, не визнають і не мають наміру визнавати окупацію Криму. Це – одна з головних причин, чому Кремль не дозволяє представникам міжнародних організацій відвідувати Крим», – пояснив Кислиця.

Як відомо, 18 березня 2014 року  президент РФ Владімір Путін підписав закон про прийняття Криму та Севастополя до складу Російської Федерації. Напередодні у Криму відбувся «референдум» про статус півострова, після чого у Верховній Раді АРК ухвалили постанову «Про незалежність Криму». 14 вересня 2014 року в анексованому РФ Криму відбулися «вибори» за російським законодавством. Головою Ради міністрів анексованого Криму було призначено Сергія Аксьонова, спікером ради став Володимир Константинов. СБУ відкрила проти них кримінальне провадження.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ