Референдум
Лише 43% підтримують ратифікацію Угоди

У Нідерландах 57% людей голосуватимуть проти ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС під час референдуму. Такими виявились результати опитування, проведеного компанією I & O Reserch 25-28 березня, передає ЛІГА. Новости.

Зазначається, що лише 43% підтримують ратифікацію Угоди. Противники асоціації пояснюють своє рішення тим, що в Україні процвітає корупція. Ще одна причина – в Угоді немає жодної користі для Нідерландів.   

Проти ратифікації, в переважній більшості, висловилися прихильники ультраправої Партії свободи і соціалістів, а також громадяни з початковою та середньою освітою.

Співвідношення прибічників та противників ратифікації Угоди про асоціацію України та ЄС майже не змінилось протягом останніх трьох місяців.

Згідно з даними опитування, яке проводилось в січні поточного року, підтримати асоціацію були згодні 44%, 56% – були проти.

Нагадаємо, 6 квітня у Нідерландах відбудеться референдум, на якому голландці повинні визначитися, чи має їхній парламент ратифікувати Угоду про асоціацію України та Євросоюзу.

В уряді країни запевняють у зацікавленості ратифікувати угоду й закликають громадян голосувати «за». При цьому, про референдум не знають 49% жителів Нідерландів. Зокрема, лише 21% опитаних заявили, що «звісно» підуть голосувати. Ще 28% не впевнені у тому, що підуть.

Водночас екс-очільник Європейської ради Герман ван Ромпей вважає, що голосування голландців проти ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС стане ганьбою для Нідерландів.

Посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна поки програє на референдумі, зазначивши, що в Нідерландах опоненти України на цьому референдумі використовують підміну понять, називаючи Угоду про асоціацію угодою про членство в ЄС.

Читайте: Греція нарешті ратифікувала Угоду про асоціацію Україна-ЄС

БЕЗ КОМЕНТАРІВ