ЄС
Ентузіазм спав через розвиток ситуації у Великій Британії

У Нідерландах фіксують зниження популярності ідеї референдуму щодо виходу країни з ЄС. Такими виявилися результати останнього опитування, пише Укрінформ.

«Цього тижня ми чітко спостерігаємо, що ентузіазм щодо підтримки референдуму відносно Nexit (аналогія із Brexit) спадає, можливо, через розвиток ситуації у Британії», – зазначають дослідники.

Так, за даними соцопитування, якщо незадовго до референдуму у Британії проти проведення аналогічного референдуму в Нідерландах була лише половина респондентів, то зараз їх кількість зросла до 56%.

Зросла й кількість противників виходу країни з Євросоюзу – якщо напередодні британського рефендуму 46% опитаних нідерландців відповіли, що голосували б проти виходу з ЄС, то зараз проголосували б 52%. Водночас, «за» Nexit проголосувало б 40% опитаних, якби таке голосування відбулося.

Нагадаємо, після референдуму у Великій Британії лідер нідерландської крайньої правої партії PVV Ґерт Вілдерс заявив про необхідність проведення в країні подібного референдуму, аналогічного Brexit.

Водночас прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте відкинув проведення такого референдуму, заявивши, що він суперечив би інтересам країни.

Читайте: У Британії не проводитимуть другий референдум щодо Brexit

БЕЗ КОМЕНТАРІВ