Рівень води в деяких містах перевищив норму більш ніж на 1,5 метра і може піднятися ще на 10 сантиметрів

На півночі Німеччини лютує штормовий циклон «Аксель». На вулицях міст Любек, Росток і Вісмар ще ввечері 4 січня були зафіксовані підтоплення, передає DW.

Рівень води в деяких містах перевищив норму більш ніж на 1,5 метра і може піднятися ще на 10 сантиметрів. Пошкоджені десятки будівель. Пішохідні підходи до центральних районів міст перекриті. Повінь може стати найбільшою за останні 10 років.

На Сході та Півдні країни не виключені сильні снігопади та зливи з градом. У п’ятницю по всій Німеччині очікуються морози до мінус 7 градусів, а в горах – до мінус 20.

Українські синоптики також попереджають про погіршення погодних умов. За прогнозами Укргідрометцентру, 5 січня у зв’язку з очікуваними сильними снігопадами та хуртовинами, у горах Львівської області та у високогір’ї Iвано-Франкiвської, Закарпатської областей очікується значний рiвень лавинної небезпеки. В гірських районах Закарпаття існує загроза зсувів снігу на дороги.

Внаслідок переміщення в Україну активного циклону з Чорного моря протягом 6-8 січня 2017 року на території Одеської, Миколаївської, Кіровоградської, Черкаської, Полтавської, Сумської, південних районів Київської, східних районів Вінницької областей очікуються сильні снігопади з утворенням снігового покриву висотою 25-30 см, на Одещині та Миколаївщині – до 35 см, сильні тривалі хуртовини, снігові замети, посилення швидкості вітру до 15-20 м/с. У Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській, Полтавській областях – ожеледь на дротах, деревах та дорогах.

У місті Києві приріст снігового покриву очікується в межах 10-15 см, зниження мінімальної температури до 15-18º.

9 січня 2017 року синоптики прогнозують послаблення та припинення небезпечних явищ. У західних та північних областях очікується різке зниження температури повітря до 11-16º, в Карпатах та Прикарпатті – до 20-25º морозу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ