«Біженці»
Слово року «біженці»

Журі Товариства німецької мови оголосило рейтинг слів поточного року. Очолило список слово «біженці» (Flüchtlinge). Свій вибір експерти пояснили тим, що цей іменник позначає не лише головну тему року, але і цікавий суто з лінгвістичної точки зору, пише УКРІНФОРМ.

Зазначимо, що цей іменник утворився з дієслова «втекти» і суфікса -ling (часто використовується для позначенния «осіб, що відрізняються характерними властивостями»). Це звучить зневажливо, оскільки виникають асоціації з такими словами як «загарбник», «вискочка» або «дешевий письменник», які в німецькій мові також утворені за допомогою того ж суфікса (Eindringling, Emporkоmmling, Schreiberling). Аби нікого не образити, останнім часом все частіше вживається варіація слова Gefluechteten (що «впускаються» або «втікачі»).

Друге місце посів вислів французькою – «Je suis Charlie», на третій сходинці – «Grexit» (це про можливе виключення Греції з єврозони).

А замикає десятку – відомий  вислів канцлерки Анґели Меркель «Ми впораємося!» («Wir schaffen das!») – також про біженців.

Читайте: З’явився рейтинг найдивніших запитань, які ставлять у посольствах

БЕЗ КОМЕНТАРІВ