У Німеччині розслідують масштабні махінації світових банків

e-vro
Австралійський банк вже погодився виплатити проведені повз бюджет гроші

Органи фінансового нагляду Німеччини розслідують низку підозрілих операцій, проведених через представництва великих міжнародних банків та їхніх німецьких партнерів у федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія. Про це інформує авторитетна Sueddeutsche Zeitung.

Ідеться про фінансові операції під назвою Cum-ех, за допомогою яких банки та інвестиційні фонди здійснювали неодноразове повернення податку на дохід з капіталу, хоча зробити це можна лише один раз.

Автори матеріалу зазначають, що під підозру потрапили в числі інших нью-йоркський JP Morgan, лондонські Barclays і HSBC, паризький BNP Paribas. В цілому, мова йде про 20 кредитно-фінансових установ.

За даними слідства, вони брали участь в сумнівних угодах з акціями, під час яких консолідований бюджет ФРН міг недоотримати понад 10 мільярдів євро, пише видання. Слідчі проаналізували дані на диску, який влада землі придбала рік тому за 5 мільйонів євро в анонімного інформатора.

Міністр фінансів Північного Рейну-Вестфалії Норберт Вальтер-Борянс розповів журналістам, що на носії зберігалася цінна інформація про сумнівні операції.

«Наші податкові органи розслідують всі підозрілі моменти, не звертаючи уваги на статус персони або банку», – заявив він.

За словами міністра, банки охоче співпрацюють з органами фінансового нагляду Німеччини. Зокрема, австралійський Macquarie вже погодився виплатити проведені повз бюджет гроші – близько 80 млн. євро, включаючи відсотки.

Вальтер-Борянс підкреслив, що жодна зі згаданих на диску більш ніж 100 німецьких і зарубіжних фінансових установ «не повинна думати, що ця інформація буде покладена в стіл».

«Наші податкові відомства перевірять кожний підозрілий випадок, незалежно від того, про кого йдеться», – пообіцяв міністр.

Нагадємо, у 2013 році Єврокомісія висунула звинувачення в порушенні антимонопольного законодавства проти 13 банків, Міжнародної асоціації свопів і деривативів та дослідницької організації Markit. Зокрема, за підсумками дворічного розслідування висунуті звинувачення в «антиконкурентних діях» проти Банку Америки, Merrill Lynch, Barclays, Bear Stearns, BNP Paribas, Citigroup, Morgan Stanley, Credit Suisse, Deutsche Bank, Goldman Sachs, HSBC, JPMorgan, RBS, UBS.

За матеріалами InoPressa

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ