e-vro
Австралійський банк вже погодився виплатити проведені повз бюджет гроші

Органи фінансового нагляду Німеччини розслідують низку підозрілих операцій, проведених через представництва великих міжнародних банків та їхніх німецьких партнерів у федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія. Про це інформує авторитетна Sueddeutsche Zeitung.

Ідеться про фінансові операції під назвою Cum-ех, за допомогою яких банки та інвестиційні фонди здійснювали неодноразове повернення податку на дохід з капіталу, хоча зробити це можна лише один раз.

Автори матеріалу зазначають, що під підозру потрапили в числі інших нью-йоркський JP Morgan, лондонські Barclays і HSBC, паризький BNP Paribas. В цілому, мова йде про 20 кредитно-фінансових установ.

За даними слідства, вони брали участь в сумнівних угодах з акціями, під час яких консолідований бюджет ФРН міг недоотримати понад 10 мільярдів євро, пише видання. Слідчі проаналізували дані на диску, який влада землі придбала рік тому за 5 мільйонів євро в анонімного інформатора.

Міністр фінансів Північного Рейну-Вестфалії Норберт Вальтер-Борянс розповів журналістам, що на носії зберігалася цінна інформація про сумнівні операції.

«Наші податкові органи розслідують всі підозрілі моменти, не звертаючи уваги на статус персони або банку», – заявив він.

За словами міністра, банки охоче співпрацюють з органами фінансового нагляду Німеччини. Зокрема, австралійський Macquarie вже погодився виплатити проведені повз бюджет гроші – близько 80 млн. євро, включаючи відсотки.

Вальтер-Борянс підкреслив, що жодна зі згаданих на диску більш ніж 100 німецьких і зарубіжних фінансових установ «не повинна думати, що ця інформація буде покладена в стіл».

«Наші податкові відомства перевірять кожний підозрілий випадок, незалежно від того, про кого йдеться», – пообіцяв міністр.

Нагадємо, у 2013 році Єврокомісія висунула звинувачення в порушенні антимонопольного законодавства проти 13 банків, Міжнародної асоціації свопів і деривативів та дослідницької організації Markit. Зокрема, за підсумками дворічного розслідування висунуті звинувачення в «антиконкурентних діях» проти Банку Америки, Merrill Lynch, Barclays, Bear Stearns, BNP Paribas, Citigroup, Morgan Stanley, Credit Suisse, Deutsche Bank, Goldman Sachs, HSBC, JPMorgan, RBS, UBS.

За матеріалами InoPressa

БЕЗ КОМЕНТАРІВ