РФ санкції
Санкції проти Росії стосуються передусім оборонного комплексу та устаткування для нафтовидобутку

Наслідки української кризи відчутні на півночі Німеччини. Зокрема, обсяги торгівлі між Росією і Бременом скоротилися на 280 мільйонів євро порівняно з минулим роком. Про це повідомив сенатор з питань економіки, праці та портів, юстиції та конституції Бремена Мартін Ґюнтер.

Він застеріг від розкручування санкційної спіралі, вказуючи на її негативні наслідки для економіки. Як пишуть німецькі ЗМІ, з цією проблемою знайомі також в інших північних регіонах Німеччини. Так, у Гамбурзі обсяги торгівлі з Росією за 2015 рік скоротилися на 48%, а в землі Шлезвіґ-Ґольштейн обсяги експорту в Росію впали на 20%. На думку деяких експертів, це пов’язане, зокрема, ще й із рецесією російської економіки.

Санкції проти Росії, нагадує видання, стосуються передусім продукції оборонного комплексу, машинобудування та устаткування для нафтовидобутку. Санкції у відповідь, запроваджені Росією, торкаються передусім експорту європейського продовольства до Росії.

За словами Ґюнтера, з 200 бременських компаній, які мають зв’язки з Росією, 66% відчувають на собі негативні наслідки санкцій. Бременський сенатор виступає за діалог і співробітництво з Росією та відмову від конфронтації.

«Розширення співпраці в галузі оборонної промисловості слід форсувати політичними зусиллями, виводячи їх за межі санкцій», – вважає економіст Рудольф Хікель.

Він теж виступає за скасування санкцій проти РФ: «Окупація Криму – безсумнівно, доказ імперської політики. Однак це формулювання не виправдовує санкцій, запроваджених у березні 2014 року, і виключення Росії з формату G8».

Економіст також висловлюється за скасування економічних санкцій, але за умови збереження жорсткої політичної критики агресивних дій Росії.

Водночас, звучать у Німеччині й інші голоси.

«Скасувати зараз санкції означає надіслати Росії неправильний сигнал», – вважає бременський історик і фахівець з питань Східної Європи Вольфґанґ Айхведе. Він підкреслює, що Путін, анексувавши Крим, порушив основи політики розрядки і принцип відмови від насильства.

На думку Марілуїзи Бек, депутата Бундестаґу з Бремена від партії «Зелених» та експерта з питань Східної Європи, «ми не можемо орієнтувати нашу зовнішню політику на інтереси німецьких концернів. Скасувавши санкції проти Росії, ми дамо Кремлю карт-бланш на остаточне роздроблення України».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ