Банк «Хрещатик»
Депутати вимагають розслідувати обставини банкрутства банку «Хрещатик»

Народні депутати від партії «Свобода» ініціюють створення в парламенті тимчасової слідчої комісії з розслідування причин та обставин банкрутства банку «Хрещатик». Про це повідомив народний депутат Юрій Левченко, передає прес-служба політсили.

За словами депутата, є чимало підозрілих фактів, що викликають обґрунтовані сумніви у законності банкрутства банку.

«Нацбанк вирішив віднести «Хрещатик» до категорії неплатоспроможних. Однак це рішення було ухвалено після того, як низка підприємств-клієнтів банку переказали свої кошти в інші фінустанови, що призвело до банкрутства «Хрещатика». Викликає занепокоєння, що до оголошення банкрутства «Хрещатика» компанія «Київводоканал» перейшла на обслуговування до ПАТ «Міжнародний інвестиційний банк», власником якого є чинний президент. А загалом комунальні підприємства Києва до запровадження тимчасової адміністрації в «Хрещатику» встигли вивести з банку, за різними оцінками, від 117 до 300 мільйонів», – повідомив Левченко.

У прес-службі також повідомили, що, на переконання голови постійної депутатської комісії Київської міськради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції «свободівця» Олега Бондарчука, причиною краху банку «Хрещатик» передусім стало масштабне розкрадання коштів через кредити фіктивним компаніям, афільованим з акціонерами. Таким чином із фінустанови було вимито 4,5 млрд. грн.

За словами Бондарчука, наприкінці 2015 року Київська міська рада ухвалила рішення надати 150 мільйонів гривень з міського б’юджету на докапіталізацію цього банку.

«Під шумок хотіли додатково вивести ці гроші з міського б’юджету. Ми виступили проти, нещодавно провели прес-конференцію, надали цій проблемі розголосу та звернулися до Кличка з вимогою скасувати це ганебне рішення», – повідомив він.

Голова фракції «Свобода» у Київраді Юрій Сиротюк зазначив, що в афері з банком також брали участь чиновники Київради.

«Ми публічно попереджали київських чиновників про критичну ситуацію з банком «Хрещатик». Викликали на комітет із запобігання корупції відповідальних за міські фінанси. Зрештою, спрямували офіційний лист до Кличка. На жаль, жодних кроків з метою мінімізації втрат киян при прогнозованому краху банку не було зроблено. Тому вважаю, що чиновники Київради мають понести кримінальну відповідальність за свідоме втягування коштів містян у цю аферу, а міський голова як мінімум – політичну відповідальність за бездіяльність», – наголосив він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, з 1 квітня банк «Хрещатик» встановив обмеження на видачу готівки до 2,6 тис. грн. на добу через банкомат. Це, як пояснили, було пов`язане з «тимчасовою технічною проблемою». Також банк продовжив запроваджені раніше обмеження на безготівкові перекази. 5 квітня НБУ визнав банк «Хрещатик» неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію. Того ж дня кілька сотень киян зібралися під офісом банку з вимогою повернути їм заощадження, а також заробітні плати, нараховані на емітовані банком зарплатні картки. За день до цього «Київводоканал» повідомив про зміну реквізитів для сплати за послуги централізованого водопостачання та водовідведення – споживачі мають платити на рахунок не у банк «Хрещатик», а у ПАТ «Міжнародний інвестиційний банк».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ