У хворого на лихоманку Ебола око змінило колір
У хворого на лихоманку Ебола око змінило колір

У американського лікаря, хворого на лихоманку Ебола, після виписки з лікарні око змінило колір, що вказало на незавершеність лікування. Про це повідомляє інтернет-видання Вести з посиланням на New England Journal of Medicine.

Доктор Ян Крозьє працював у Сьєрра-Леоне, де лікував хворих на лихоманку Ебола, доки у вересні 2014 року він сам не підхопив цей вірус. Він проходив лікування у США. Через два місяці, після  того як пацієнта виписали з лікарні, оскільки в його крові більше не виявили ознак лихоманки, у нього почались проблеми із зором та око змінило колір з блакитного на зелений. Після проведення аналізів лікарі з’ясували, що в його оці все ще присутні клітини вірусу, хоча ознак не було ні в слізній рідині, ні в тканинах навколо очей.

Інфекція спричинила запалення ока, що своєю чергою викликало поступову зміну кольору райдужної оболонки. Доктор пройшов повторне лікування, після чого його зір відновився, а колір очей став знову зеленим.

Цей випадок свідчить про те, що вірус Ебола виявити значно складніше, адже після його знищення у крові він може перебувати і в інших сприятливих для нього частинах людського організму. Тому лікарі забов’язані приділяти значно більше уваги пацієнтам, які вже завершили курс лікування.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ