Пекін
Орендна плата в Пекіні може сягати 150% від зарплатні

У Пекіні найменш доступна оренда житла в світі. Це показало опитування некомерційної організації Global Cities Business Alliance (GCBA), яке провели в 15 великих містах. Про це повідомляють vedomosti.

Отже, орендна платня в китайській столиці перевищує середню зарплату більш ніж у 1,2 разу. Виявляється, що у Пекіні оренда вдвічі дорожча, ніж в Абу-Дабі, який посів другу сходинку рейтингу.

Також до списку потрапили: Гонконґ, Нью-Йорк, Шанхай, Мехіко, Дубай, Сан-Франциско, Лондон, Париж, Чикаго, Сінґапур, Сідней, Сан-Паулу і Бостон. Мешканці останніх двох міст на оплату орендованого житла витрачають 20% зарплати.

Дослідження виявило, що орендна плата в Пекіні може досягати 150% від зарплат співробітників сфери соціальних послуг, приміром, медсестер, учителів початкової школи та водіїв автобусів. Це означає, що їм доводиться селитися у віддалених районах і витрачати більше часу на дорогу.

Згідно з дослідженням, шлях до роботи і назад у пекінців в середньому займає 104 хвилини, поступаючись за цим показником лише мешканцям Мехіко (113 хвилин).

Висока орендна плата негативно впливає на економіку, знижуючи купівельну спроможність населення. За оцінками GCBA, підвищення ренти ще на 10% призведе до зниження споживчих витрат на 3,5 млрд. доларів.

Читайте: Оренда квартир в Україні здешевшає до літа

БЕЗ КОМЕНТАРІВ