Гройсман назвав головні проблеми Пенсійного фонду, які десятиріччями не вирішувала влада
Гройсман назвав головні проблеми Пенсійного фонду, які десятиріччями не вирішувала влада

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю УНІАН заявив, що дефіцит Пенсійного фонду у 150 мільярдів гривень є «дірою для держбюджету і викликом для теперішніх пенсіонерів».

«Це діра майже у 150 мільярдів. І це величезний виклик для всієї держави. Для тих, хто вже зараз пенсіонери – це виклик де-факто. Бо третина людей в країні сидять на мінімальній пенсії. Це – знущання. Таку систему треба перебудовувати», – наголосив Гройсман.

Крім того, він додав, що в цій ситуації є й інші проблеми, які також українська влада не вирішувала цілим десятиріччями.

«В Україні два з половиною мільйони громадян, які не роблять внески до Пенсійного фонду. Але коли вони виходять на пенсію, вони йдуть до ПФ за пенсією, як по свячену воду. Чи це справедливо стосовно десятків мільйонів інших громадян? Ні, не справедливо. Тут треба теж знайти рішення», – зауважив очільник Кабміну.

Додамо, з 12,5 мільйонів українських пенсіонерів 7,5 мільйонів мають розрахунковий базовий розмір пенсії менший за прожитковий мінімум через те, що з 2012 року уряд не проводить перерахунок раніше призначених пенсій.

Читайте: Тимошенко робить ставку на провал уряду Гройсмана

БЕЗ КОМЕНТАРІВ