Трамп
Трамп називає угоду про ТТП катастрофою для Америки

Новообраний президент США Дональд Трамп у своєму відеозверненні оголосив про свої плани на перші 100 днів президентства.

Зокрема, Трамп розповів про реформи, які майже повністю повторюють основні пункти його передвиборчої програми і стосуються торговельних угод, енергетики, міграції, національної безпеки та держуправління.

За його словами, у перший же день він планує повідомити про намір вийти з угоди про Транстихоокеанське партнерство, яка є, за словами Трампа, «потенційною катастрофою для США».

«Замість цього ми будемо вести переговори про справедливі, двосторонні торговельні угоди, які приносять робочі місця та промисловість назад до Америки», – зазначив він.

Як відомо, угода про ТТП була підписана у лютому 2016 року 12 країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону (США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Сінгапур, Малайзія, Бруней, В’єтнам, Японія, Мексика, Чилі і Перу), мета якої – зниження тарифних бар’єрів та регулювання внутрішніх правил у таких сферах як трудове право, екологія, інтелектуальна тощо. На думку експертів та політиків, без участі США ТТП втратить сенс.

ttpТорговий представник США Майкл Фроман заявив нещодавно, що відмова від ТТП матиме суттєві стратегічні та економічні витрати.

Щодо реформ у енергетиці, Трамп заявив, що має намір скасувати обмеження на виробництво вуглеводнів, «зокрема, сланців та чистого вугілля, що створить багато мільйонів високооплачуваних робочих місць. Це те, чого ми хочемо, на що ми так довго чекали».

«Я буду просити Міністерство оборони і голову Об’єднаного комітету начальників штабів розробити комплексний план щодо захисту життєво важливої інфраструктури Америки від кібератак, а також будь-яких інших форм атак», – зазначив Трамп, говорячи про реформу у галузі безпеки.

Також новообраний президент США має намір доручити Міністерству праці розслідувати усі порушення візових програм, які підривають становище американських працівників.

Окрім того, Трамп планує «запровадити для офіційних осіб, після того як вони залишають адміністрацію, 5-річну заборону на лобізм у США та довічну заборону на лобізм від імені іноземних урядів». Цю реформу Трамп назвав частиною плану «Drain the Swamp» («Осушити болото»).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ