Антоніу Ґутерреш
Ґутерреш у 2005 році став Верховним комісаром ООН у справах біженців

У першому турі виборів генерального секретаря ООН переміг португалець Антоніу Ґутерреш, який є Верховним представником організації у справах біженців. Про це повідомляє Reuters.

Друге місце посів колишній президент Словенії Данило Тюрк, третє – генеральний директор ЮНЕСКО, поплічниця Путіна Ірина Бокова з Болгарії,  на четвертій позиції розташувався колишній міністр закордонних справ Сербії Вук Єремич, а також нинішній глава МЗС Македонії Срджан Керім. П’яте місце посів колишній прем’єр-міністр Нової Зеландії Хелен Елізабет Кларк.

Зазначимо, що Ґутерреш у 1995–2002 роках перебував на посаді прем’єр-міністра Португалії. У 2005 році став Верховним комісаром ООН у справах біженців.

Нагадаємо, 20 липня розпочалися вибори нового генерального секретаря ООН. У першому раунді голосування за зачиненими дверима голосували члени Ради Безпеки ООН. Зокрема, й представник України. Обирали серед дванадцятьох кандидатів.

Перший раунд має консультативний характер. Його проводять з метою виявити ставлення членів Радбезу до різних кандидатів та зменшити їхню кількість у наступних турах.

В ООН сподіваються: ті, хто отримав найменше голосів, самі знімуть свої кандидатури, хоча це й необов’язково. Таку процедуру повторюватимуть, аж поки один кандидат не здобуде підтримки всіх п’ятнадцятьох країн-членів Радбезу ООН.

Нинішній генсек Пан Ґі Мун залишить свою посаду 31 грудня. Наступного дня на роботу вийде вже новий Генеральний секретар.

Серед нинішніх кандидатів – найбільше представників Східної Європи. Зокрема, Чорногорії, Хорватії, Словаччини, Словенії, Сербії, Македонії, Болгарії та Молдови.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ