Картопля
Учені вже відібрали 100 видів картоплі для експерименту

НАСА вирішило провести у Перу експеримент із вирощування картоплі в умовах, максимально наближених до марсіанських. Про це повідомило інформаційне агентство El Comercio Perú.

Учені вже відібрали 100 видів картоплі, які раніше пройшли перевірку на виживання в «марсіанських» умовах. З них 40 видів ростуть в Андах в скелястих і посушливих умовах і витримують різкі перепади погоди. Решта 60 – генно-модифіковані сорти, які можуть виживати в ґрунтах із низьким вмістом води і солей.

Науковці наголошують, що картопля має не тільки виживати в складних умовах, але ще і давати хороший врожай.

Експеримент дослідники проводитимуть у лабораторії в столиці Перу Лімі. Саме там створять умови, ідентичні марсіанським. Зокрема, це стосується високого вмісту в атмосфері вуглекислого газу і потужного ультрафіолетового випромінювання.

Окрім того, вчені хочуть використати під час дослідження ґрунт пустелі Пампа де ла Хойя, яка є одним із найпосушливіших місць на Землі.

Фахівці сподівають, що досягнуть необхідних результатів за рік-два. У майбутньому в перуанській пустелі НАСА планує побудувати Марсіанський дослідний центр для проведення досліджень в галузі космічного землеробства.

Читайте: Картографи презентували офіційну мапу Марса (фото)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ