60_main (1)
В російських ЗМІ храм УПЦ КП називали «лже-церквою»

Міський суд Ногінська Московської області ухвалив рішення про знесення православного Свято-Троїцького храму, що належить до Богородської єпархії Української православної церкви, яка входить до юрисдикції Київського патріархату, повідомляє Новый Регион.

Храм існував з самого початку 90-х років, а 94-го року його парох митрополит Адріан як етнічний українець перейшов в УПЦ КП. Як пояснили виданню парафіяни, цькування з боку Московського патріархату щодо їхньої церкви тривало завжди, але тільки з початку російсько-української війни воно набуло глобального характеру.

«До війни, наприклад, проти нас розвішували по місту листівки про те, що у нас «розкольницький» і «безблагодатний» храм, а в похоронбюро навіть не продавали труни з поховальними наборами, якщо небіжчика відспівували у нас. З початку російської агресії переслідування почалося фундаментально, «під зачистку», – повідомляють віряни.

«Зачистка проводилася в усіх напрямках. Храм щодня таврували по телебаченню, по місцевому радіо і в газетах. Тексти розклеєних по місту листівок теж стали жорсткішими. У них УПЦ КП називали вже «лже-церквою» і повідомлялося, що її священики нібито «не вважають гріхом вбивати тих, хто мешкає на Донбасі та у Москві», а також «вітають військові дії хунти на південному сході України». Апогеєм цькування стала подача п’ять місяців тому позову щодо землі від імені адміністрації Ногінського району.

Однак віряни впевнені, що за судовим процесом стоїть Московська патріархія.

«Нас звинуватили в тому, що ми побудували на цій землі нежитловий будинок, а саме – храм, – каже священик Свято-Троїцької церкви Святослав Скороход. – Земля була давно і абсолютно законно приватизована нами, отже, ми маємо право будувати на ній будь-які будинки». «У храму існував інженерно-архітектурний проект, була вся технічна документація. Але тут стоїть політичне питання», – впевнений отець Святослав.

Духівництво церкви має намір оскаржити рішення в апеляційній інстанції.

До слова, це далеко не перший подібний випадок в Росії. Зокрема, 2015 року в селищі Побєда Пензенської області за рішенням суду знесли храм і дзвіницю, що належали Київському патріархату.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ