school-children
Учителям заборонять ставити першокласникам оцінки червоною пастою

Міносвіти оприлюднило вимоги та рекомендації для оцінювання учнів 1-4 класів. Про це повідомляє Укрінформ.

Зокрема, оцінювання має бути конфіденційною інформацією, яка стосується лише вчителя, дитини та її батьків, тобто навчальні досягнення учнів не мають озвучуватися на батьківських зборах чи вивішуватися публічно у вигляді різноманітних рейтингів. Крім того, скасовано оцінювання каліграфії, вилучено вимоги та критерії щодо підписання зошитів та щомісячну оцінку за їх ведення.

«Учитель має навчити дітей культурі письма і правилам оформлення робіт, але кількість клітинок і форма підписання зошитів не має регламентувати Міністерство освіти і науки», – розповів головний спеціаліст департаменту загальної середньої освіти МОН Алевтина Лотоцька.

Домашні завдання не даватимуть на вихідні, святкові та канікулярні дні, а їх обсяг віднині обмежать. Так, у 1 класах домашніх завдань не буде зовсім, у 2 класі – не більше, ніж дитина може виконати самостійно за 45 хвилин, в 3 класі – за 1 годину 10 хвилин, в 4 класі – за 1 годину 30 хвилин.

Учителям також не рекомендують користуватися червоною ручкою при перевірці письмових робіт в адаптаційному періоді (1 клас). Колір ручки для виставлення оцінок в зошитах і щоденниках вчитель може обирати самостійно.

Для того, щоби полегшити вчителям роботу за новими програмами, в методичних рекомендаціях детально розписано методичні підходи, які можна використовувати для навчання, продемонстровано приклади інтерактивної роботи тощо.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ