Малґожата Зверцан
Малґожата Зверцан проголосувала двічі – від свого імені і від імені депутата Корнеля Моравецького

Варшавська прокуратура порушила справу щодо неособистого голосування у польському Сеймі. 14 квітня під час голосування за кандидатуру судді Конституційного суду депутат політичної групи «Кукіз’15» Малґожата Зверцан проголосувала двічі – від свого імені і від імені депутата Корнеля Моравецького, повідомляє «Радіо Польща».

За словами прокурора Міхала Дзеканского, слідство було порушено 30 травня. Провадження відкрито за статтею ст. 271 Кримінального кодексу, згідно з якою «держслужбовцю, який представив неправду в документі, що має юридичне значення», загрожує від 3 місяців до 5 років в’язниці. У рамках слідства будуть опитані свідки події. Крім того, в слідстві використовують відеозаписи засідань Сейму.

Прокурор зазначив, що не кримінальну справу проти спікера Сейму не порушували, як того вимагала опозиційна партія «Громадянська платформа». На думку партії, спікер винен у тому, що не перервав засідання після виявлення випадку неособистого голосування.

Нагадаємо, «Кукіз’15» вирішила виключити зі своїх лав Малґожату Зверцан і закликала її здати мандат депутата. Тим часом депутат Моравецький добровільно відмовився від членства в цій політичній групі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ