У 2015 році українським громадянам видали 50 тисяч дозволів на роботу в Польщі
У 2015 році українським громадянам видали 50 тисяч дозволів на роботу в Польщі

Українці у Польщі активно працюють на нелегальних тютюнових фабриках. Від початку 2016 року в країні затримали 68 громадян України, інформує Польське радіо.

За даними видання, випадки вербування іноземців у тіньовий тютюновий бізнес ще кілька років тому були рідкістю. Та нині нелегальне виготовлення цигарок розвивається швидше, ніж наркобізнес. А працівниками кожної знайденої поліцією незаконної фабрики переважно є українці. Від початку 2016 року за таку діяльність затримали 68 громадян України, тоді як за весь минулий рік їх було майже вдвічі менше – 38.

На думку польської поліції, участь українців у польському тіньовому тютюновому бізнесі пояснюється великою кількістю українських заробітчан. Крім того, поліція підозрює, що кваліфікованих працівників можуть постачати навіть українські виробництва, які перебувають на межі банкрутства.

Найчастіше українці, які працюють на нелегальних тютюнових фабриках, живуть у поганих умовах, їм не гарантована виплата зарплати. Часто псевдопрацедавці забирають у них паспорти і телефони через побоювання викриття нелегального бізнесу.

Водночас зростає кількість громадян України, які працюють у Польщі легально. 2015 року  українцям видали в цій країні 50 тисяч дозволів на роботу. Це удвічі більше, ніж 2014 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ