Польща, аборти
Законопроект про повну заборону абортів буде поданий на розгляд Сейму на початку липня

Парламент Польщі буде зобов’язаний розглянути ініціативу про повну заборону абортів. Активістам громадянської ініціативи вдалося зібрати мінімально необхідні для внесення до Сейму 100 тисяч підписів. Про це повідомляє Польське радіо.

Відтак, за законом, законопроект про повну заборону абортів буде поданий на розгляд Сейму на початку липня. Протягом трьох місяців Сейм буде зобов’язаний провести перше читання.

Зараз у Польщі заборонені аборти, за винятком трьох ситуацій: загрози здоров’ю або життю матері, підозри про виникнення вагітності в результаті зґвалтування, а також у разі тяжких захворювань плоду. Активісти вимагають виключити й ці випадки. А державу зобов’язати надавати допомогу за таких обставин.

Законопроект також передбачає кримінальне покарання за заподіяння смерті плоду – від 3 місяців до 5 років в’язниці. Якщо смерть плода настала з вини матері, суд може послабити або навіть скасувати покарання.

Питання цілковитої заборони абортів у Польщі загострилося після резонансного випадку, що мав місце в одному з варшавських шпиталів на початку березня цього року. Лікарі викликали передчасні пологи у жінки, яка була на 24-му тижні вагітності й мала народити дитину з хворобою Дауна та серйозними вадами нирок і серця.

Проте, немовля, яке після штучних пологів мало з’явитися на світ мертвим, жило 22 хвилини. За даними діячів pro-life, дитині не надали відповідної допомоги й вона померла через переохолодження. Справою займається прокуратура.

Польський міністр охорони здоров’я Константи Радзивілл, який вивчав цей випадок каже, що закон повинен охороняти право на життя кожної людини, зокрема й ненароджених дітей із хворобою Дауна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ