68ffb8ab4a114b9d6dc93ad906f42942
Робота ТРЦ в неділю відбувається за рахунок відпочинку працівників торгівлі, вважає автор ініціативи

У Польщі хочуть заборонити роботу великих торгових центрів та супермаркетів по неділях. У такий спосіб у країні пропонують урівноважити права споживачів та працівників торгівлі, повідомляє Укрінформ.

Торговці вже 26 років чекають на цей закон і почуваються громадянами другої категорії, кажуть ініціатори законодавчої ініціативи: «Прогулянки по торговельних центрах в неділю не можуть здійснюватися коштом відпочинку працівників торгівлі та їхніх сімей».

Згідно із законопроектом, у неділю не працювали би великі торговельні центри та супермаркети. Натомість, цього дня залишатимуться відкритими невеликі крамниці, де працюють їхні власники. Крім того, під дію закону не підпадали би автозаправки, аптеки та кіоски.

Наразі Сейм Польщі розглянув у першому читанні відповідний проект закону. Більшість партій висловилися за подальший розгляд цього питання у парламенті.

Депутати владної партії «Право і Справедливість» підтримують цей проект, натомість опозиційні партії «Громадянська платформа» і «Сучасна» критично ставляться до нього. Водночас, угруповання Kukiz’15 пропонує провести референдум з цього приводу.

Нещодавнє опитування польського Центру досліджень громадської думки (CBOS) свідчить, що більшість громадян Польщі (61%) виступають за запровадження заборони на торгівлю в неділю. Проти цього – 32% опитаних.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ