159494
3 жовтня тисячі людей вийшли на вулиці у знак протесту проти законопроекту про повну заборону абортів

Масові акції протесту в Польщі проти закону про повну заборону абортів вплинули на позицію влади країни з цього питання. Про це повідомив міністр науки і вищої освіти Польщі Ярослав Говін, передає Інтерфакс-Україна.

«Повної заборони на аборти не буде», – зазначив міністр.

За словами Говіна, демонстрації проти цього законопроекту змусили польську владу прислухатися до думки народу.

Нагадаємо, 3 жовтня тисячі людей вийшли на вулиці польських міст на знак протесту проти законопроекту про повну заборону абортів, який перебуває на розгляді в парламенті країни.

На даний момент аборти дозволені в Польщі лише у виняткових випадках – в разі серйозних вад розвитку у плода, наявності загрози життю матері або вагітності внаслідок зґвалтування.

Якщо новий закон отримав би схвалення в парламенті, аборти повністю б заборонили на всій території країни, а порушникам загрожувала б кримінальна відповідальність із покаранням у вигляді п’ятирічного тюремного терміну.

Як відомо, нещодавно патріарх Кіріл також підписав петицію за заборону абортів в Росії, а також звернувся до уряду з закликом вивести аборти із системи обов’язкового медичного страхування в країні.

УПЦ Московського патріархату також затвердила звернення про повну заборону абортів в Україні. Там  вважають, що це  покращить демографічну ситуацію. Також в УПЦ МП розкритикували сурогатне материнство, мовляв, це «перекручує саме поняття матері». Церква збирається ініціювати збір підписів серед вірних щодо заборони абортів та ініціювати слухання у Верховній Раді з цього питання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ