KRAKOW, POLAND - APRIL 18: The sarcophagus of late Polish President Lech Kazcynski and his wife Maria following their official, state funeral at Wawel Castle on April 18, 2010 in Krakow, Poland. Kaczynski, First Lady Maria and leading members of the Polish military, government and the arts were killed when the presidential plane they were traveling in crashed while attempting to land at Smolensk, Russia, on April 10. Delegations from around the world arrived to pay their last respects. (Photo by Carsten Koall/Getty Images)
Ексгумація тіл відбудеться 14 листопада

У Польщі 18 листопада перепоховають тіла трагічно загиблого президентського подружжя Лєха та Марії Качинських. Церемонія відбудеться у Кафедральному соборі у Вавельському замку, повідомляє Польське радіо.

Ексгумація тіл відбудеться 14 листопада.

«Інші сім’ї не хотіли б удруге переживати цю трагедію. Це надзвичайно делікатна справа, це справа моралі та совісті. З іншого боку, я чую, що прокурор хоче знати правду, і закон його до цього зобов’язує», – зазначив кардинал Дзівіш.

Нагадаємо, у квітні Національній прокуратурі Польщі передали від військової прокуратури розслідування справи Смоленської катастрофи. У червні прокуратура вирішила провести ексгумацію тіл усіх жертв катастрофи. Ексгумація не стосуватиметься дев’яти тіл, які вже піддалися цей процедурі упродовж 2010-2015 років. Вона також не стосуватиметься ще кількох жертв катастрофи, яких на прохання родин після перевезення до Польщі кремували.

Як відомо, трагедія трапилась у квітні 2010 року неподалік Смоленська. Літак Ту-154 з польськими чиновниками і главою держави Лехом Качинським розбився біля аеродрому «Північний». В авіакатастрофі загинули 96 осіб. Представники польської влади летіли відзначити 70-ту річницю Катинської трагедії.

У Польщі звинуватили Росію в приховуванні фактів авіакатастрофи та ухвалили рішення відновити слідство у цій справі. У Польщі створили спеціальний комітет, який розслідує трагедію.

Після розслідування в Москві авіаційний комітет РФ повідомив, що головна причина катастрофи – помилка пілотів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ