У Польщі помер один із найбільших інвесторів України

Польський бізнесмен Ян Кульчик
Польський бізнесмен Ян Кульчик

Помер один із найбільших інвесторів України, польський бізнесмен Ян Кульчик, який через свої компанії володів низкою енергетичних активів в Україні, а також планував займатися поставками електроенергії з Хмельницької АЕС європейським споживачам.

Як повідомляє Польське радіо, бізнесмену було 65 років. Від 2002 року Ян Кульчик постійно перебував у списку найбагатших поляків, його статок оцінювали у 16 мільярдів злотих. Польський мільярдер активно діяв на міжнародній арені. Він провадив діяльність у Європі, Африці, Південній Америці, займаючись інвестиціями в галузях енергетики, нафти і газу, інфраструктури, нерухомості. Серед іншого, Ян Кульчик володів 49,99% акціями компанії Kulczyk Oil Ventures, яка займається розвідкою газу і нафти також в Україні.

Польський мільярдер підтримував Україну. Зокрема, під час газової кризи з Росією він пропонував експортувати дешеві польські газ і вугілля в Україну, а з України в Європу імпортувати дешеву електроенергію з Хмельницької атомної станції, що дозволило би стабілізувати європейський енергетичний ринок та зменшити ціни на електроенергію. Кульчик при цьому наголошував, що Україна змогла б у такий спосіб стати ближчою до Європи.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ