Польський бізнесмен Ян Кульчик
Польський бізнесмен Ян Кульчик

Помер один із найбільших інвесторів України, польський бізнесмен Ян Кульчик, який через свої компанії володів низкою енергетичних активів в Україні, а також планував займатися поставками електроенергії з Хмельницької АЕС європейським споживачам.

Як повідомляє Польське радіо, бізнесмену було 65 років. Від 2002 року Ян Кульчик постійно перебував у списку найбагатших поляків, його статок оцінювали у 16 мільярдів злотих. Польський мільярдер активно діяв на міжнародній арені. Він провадив діяльність у Європі, Африці, Південній Америці, займаючись інвестиціями в галузях енергетики, нафти і газу, інфраструктури, нерухомості. Серед іншого, Ян Кульчик володів 49,99% акціями компанії Kulczyk Oil Ventures, яка займається розвідкою газу і нафти також в Україні.

Польський мільярдер підтримував Україну. Зокрема, під час газової кризи з Росією він пропонував експортувати дешеві польські газ і вугілля в Україну, а з України в Європу імпортувати дешеву електроенергію з Хмельницької атомної станції, що дозволило би стабілізувати європейський енергетичний ринок та зменшити ціни на електроенергію. Кульчик при цьому наголошував, що Україна змогла б у такий спосіб стати ближчою до Європи.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ