smolens-ka-katastrofa
Численні неточності не дозволяють визнати російську документацію повноправною доказовою базою у слідстві

Дані ексґумації, проведені одразу після Смоленської катастрофи, не викликають довіри у Польщі. Саме тому буде проведена  повторна ексгумація усіх жертв. Про це заявили речники Національної прокуратури країни, інформує wpolityce.pl.

«Розтини (тіл загиблих в Росії, – ред.) виконані без дотримання найвищих стандартів. Виявлено, зокрема, хибний опис ран, нехтування окремими процедурами під час розтинів, суперечливі описи на чергових етапах експертизи»,  – зазначили у відомстві.

Численні неточності не дозволяють визнати російську документацію повноправною доказовою базою у слідстві.

За інформацією прокуратури, зараз формується міжнародна група експертів із судової медицини, яка ще раз проведе експертизу жертв катастрофи.

Нагадаємо, у квітні Національній прокуратурі Польщі передали від військової прокуратури розслідування справи Смоленської катастрофи. У червні прокуратура розпорядилася провести ексгумацію тіл усіх жертв.

Ексгумація не стосуватиметься дев’яти тіл, щодо яких цю процедуру провели упродовж 2010-2015 років. Вона також не стосуватиметься ще кількох жертв катастрофи, яких на прохання родин після перевезення до Польщі кремували.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Міністерстві оборони Польщі вирішили розсекретити документи щодо Смоленської катастрофи для об’єктивного встановлення обставин трагедії.

Трагедія трапилась у квітні 2010 року неподалік Смоленська. Літак Ту-154 з польськими чиновниками і главою держави Лехом Качинським розбився біля аеродрому «Північний». В авіакатастрофі загинули 96 осіб. Представники польської влади летіли відзначити 70-ту річницю Катинської трагедії.

Нагадаємо, в Польщі звинуватили Росію в приховуванні фактів авіакатастрофи і ухвалили рішення відновити слідство у цій справі. У Польщі створили спеціальний комітет, який розслідує трагедію.

Після розслідування в Москві авіаційний комітет РФ повідомив, що головна причина катастрофи – помилка пілотів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ