Учасниці акції створили «стіну люті»
Учасниці акції створили «стіну люті»

У Польщі жінки 3 жовтня вийшли на акцію «Чорний протест» – страйк, у рамках якого вони протестували проти можливої повної заборони та криміналізації абортів.  Про це повідомляє Onet.pl.

Тисячі учасниць акції не з’явилися на робочих місцях, узявши відпустку за власним бажанням. Крім того, скасовано низку вистав у театрах, навчання у вишах, не працюють ресторани та закриті магазини.

159487159490У Варшаві протест розпочався під офісом владної партії «Право і справедливість».  Учасниці створили «стіну люті» – жінки стояли та вигукували свої гасла: «Моє тіло – моє діло!», «Право вибору – право людини!».

Протести жінок почалися після того, як наприкінці вересня польський парламент, більшість у якому становлять члени консервативної партії «Право і справедливість», ухвалив у першому читанні закон, що повністю забороняє в Польщі аборти.

У цій країні законодавство суворо регламентує право жінок на переривання вагітності. Аборти дозволені лише при дуже серйозних медичних показаннях, або у випадку, якщо жінка завагітніла після зґвалтування.

Новий закон передбачає повну заборону абортів, а також кримінальну відповідальність за переривання вагітності як для жінки, так і для лікаря.

159491159494Як відомо, нещодавно патріарх Кіріл також підписав петицію за заборону абортів в Росії, а також звернувся до уряду з закликом вивести аборти із системи обов’язкового медичного страхування в країні.

УПЦ Московського патріархату також затвердила звернення про повну заборону абортів в Україні. Там  вважають, що це  покращить демографічну ситуацію. Також в УПЦ МП розкритикували сурогатне материнство, мовляв, це «перекручує саме поняття матері». Церква збирається ініціювати збір підписів серед вірних щодо заборони абортів та ініціювати слухання у Верховній Раді з цього питання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ