За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі у 20 тисяч чеських крон за 10 років

У могилі відомого українського письменника Олександра Олеся на Ольшанському кладовищі у Празі збираються поховати іншу людину, тому рештки українця  можуть бути примусово ексгумовані, пише Дзеркало тижня.

Як відомо, Олександр Олесь помер у 1944 році. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі розміром у 20 тисяч чеських крон на 10 років (приблизно 20 тисяч гривень).

За словами представників місцевої української громади, донедавна ренту за могилу Олеся сплачував за власною ініціативою громадянин Чехії та виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі Олеся.

За словами українських діаспорян, перепоховання заплановано на 12:00 3 січня 2017 року, плани щодо подальшого поховання праху Олеся та його дружини невідомі.

Міністр інформації Юрій Стець каже, що відповідні державні установи вже поінформовані про проблему і намагаються її розв’язати.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ